Otsimootoritele optimeerimine – SEO

Mis on SEO?

Search Engine Optimization, ehk otsimootoritele optimeerimine, eelkõige google otsingule. Lehe ülesehitus, et google, ja ka teiste otsimootorite, ämblikud (programmid, mis otsimootori andmebaasile internetist infot otsivad)  leiaksid soovitud info ning kuvaksid otsitulemustes ka Teie lehte.

Ingliskeelne soovitus Googlelt. Millega arvestada, mida vältida

Google muudab oma otsiroboti algoritme, ehk viise mille järgi reastatakse otsingutulemusi, seega on otsimootorile optimeerimine pidev protsess. Google ja teiste otsingulehtede eesmärgiks on pakkuda kvaliteetset tulemust otsingu tegijale, mistõttu on muudatused paratamatud.

Viimaste aastate suurimad muudatused – tähtsamaks on muutunud mobiilsete seadmete ekraanidele kohanduv veebileht ning selle toimivus. Kodulehekülje turvalisus, näiteks https:// protokolli kasutamine, mis tänu Let’s Encrypt projektile on tasuta kõigile saadav. Ka lehekülje tarkvaraline turvauuendamine. Pahavaraga nakatunud lehekülg võib otsimootori indeksist mõneks ajaks hoopiski kaduda. Kiirus. Aina olulisemaks on muutunud kodulehe kiirus. See on mugavam kasutajale, seega on google algul mitteametlikult, nüüd ka ametlikult kinnitanud kodulehekülje kiiruse olulisust otsimootori positsiooni saavutamisel.

Otsimootoritele optimeerimine sisaldab seega lühidalt otsisõnade ja fraaside valikut, mida kasutavad potensiaalsed otsingu tegijad leheküljel, nagu näiteks google.ee, nende sõnade ja fraaside otsirobotile võimalikult mugavalt leitavaks tegemine ning üldist kodulehe kaasaja nõuetele vastavuses hoidmist.  Kiirest ja nutiseadmele kohanduvast lehest on kasu ka inimesel, kes lehele tuleb.

Lehe kiirust saab mugavalt kontrolliga ka ilmavõrgu vahenditega: GTmetrixPingdom ja Google PageSpeed Insights

Kui tekkis küsimusi ja saame kasuks olla, siis võtke meiega julgelt ühendust.

 

Scroll to Top