Google uuendus Page Experience tulemas ka arvutiversioonile

pagespeed optimeerimine rai

Veebilehe kiiruse optimeerimine ja Google page experience update. Uuendus, mis veelgi tähtsamaks muudab kodulehe kiiruse ja kasutusmugavuse optimeerimise. Kasutusmugavuse ühe osana on see juba täna tähtis, uuendusega muutub see ametlikuks faktoriks otsimootori tulemuste järjestamisel. Ehk siis üks paljudest faktoritest otsimootoritele optimeerimise, ehk SEO valdkonnast.
Algselt teatati, et konkreetselt vaadatakse just mobiilseadmetele optimeeritud lehti. Nüüd otsib google võimalust ka Desktop, ehk arvutiversiooni arvesse võtmiseks.

page experience arvutiversiooni optimeerimine
Ehk siis Juuni keskel rakendub google muudatus otsitulemuste reastamises, mis tõstab esile eelkõige kiired, mobiilseadmetele kohanduvad ja pearema kasutajakogemusega, ehk läbimõeldud UX lehed.
Tegemist on vaid ühe faktoriga, seega ei maksa ehmatada, kuid eks SEO koosnegi 100st faktorist. Aga miks mitte kasutada soovitusi? Kiirem ja mugavam veebileht on parem ka kasutajatele.
Google tööriist veebilehe kiiruse testimiseks: Page Speed Insight. Tulemustest saab lisaks numbrilisele näitajale ka soovitusi, mida võiks optimeerida. Arvestada tasub ka fakti, et Page Speed Insights annab lab testi, ehk tulemuse enamasti lähimast google serverist, Eesti puhul ilmselt Helsingist, otsimootor kasutab aga kõikide Chrome kasutajate keskmist tulemust. Kasutaja seadme ja internetikiiruse erinevused annavad tulemuseks ilmselt lab testist erineva numbri. Esmaseks võrdluseks on tööriist siiski hea.
Kui Teie veebileht ei ole veel optimeeritud, siis võtke aga ühendust ja leiame koos lahendusi.

Scroll to Top